DEĞİRMEN ASTARLARI

Tüfekçioğlu 1982 yılından bu yana bilyalı, çubuklu ve otojen değirmenler için kauçuk astar ve lifterbar imalatı ve kendi üretimlerinin montajını yapmaktadır.

Her tipte değirmene uygun astar, lifterbar tasarımı ve üretimi yapılmaktadır. Kauçuk astar kullanımının alternatif astar malzemelerine göre (çelik, taş, vb.) uzun ömür, enerji tasarrufu, sessiz çalışma ortamı ve öğütme verimliliğinin artışı gibi üstün avantajları bulunmaktadır.

Değirmen Astarları

Metal madenciliği, seramik sanayi, kireç sanayi, endüstriyel mineraller, kömür, kum-çakıl vb. sektörlerde büyük bir başarı ile çalışan kauçuk astarlar, 30 yılı aşan deneyimle geliştirilen özel kauçuk formülü sayesinde tesislerde sorunsuz olarak uzun süre kullanılmaktadır.

Astar ve lifterbar tasarımları değirmenin teknik verileri ve öğütülecek malzeme karakteristiğine göre belirlenir.

Seramik sanayi için kendini yenileyen kauçuk astar....

Değirmen Astarı

Bu yeni dizayn kauçuk astarla , öğütme; astar yüzeyi ve malzeme arasında da gerçekleşerek değirmenin daha verimli çalışmasını sağlar..

Alümina Bilyalar aşınmaya dayanıklıdır..

Değirmenin enerji tüketimini azalır..

Üretimde artış %15-%20 civarında beklenmektedir.

Ve astarımızın ömrü uzayacaktır.

NOT: Yeni dizayn astarımız 17.04.2015 de Vitra Karo fabrikasında 1 adet 38.000 lt lik Remas değirmenine denemesi yapılmak üzere döşenmiştir. Ar-Ge çalışmamız tamamlandığında hızlı bir şekilde üretime geçilecektir.