KT TİPİ SANTRİFÜJ POMPALAR

Çamur pompalarında salyangoz ve çark, çoğunlukla hızlı aşınmalara dirençli olan kauçuk ile kaplıdır.

İsteğe bağlı olarak, yüksek irtifa ve debiler için yüksek devirlere uygun sert çelik döküm (Ni-Hard) çark uygulaması da yapılmaktadır.

Sağlam yatak gövdesi, aşırı yüklenmelere uygun yatakları ve yüksek güvenilirlikli mil-rotor takımı ile Tüfekçioğlu pompaları sorunsuz ve uzun ömürlüdür.

Kaide üzerinde eksenel olarak mesafe ayar cıvataları ile kaydırılabilir yapıda tasarlanarak, yatak gövdesi- mil-rotor takımı sayesinde çark ve salyangoz boşluklarının doğru, çabuk ve kolay ayar imkânı sağlanmıştır.

Titreşimleri sönümleyen ve motor pompa sistemini emniyetle taşıyan uygun ağırlıktaki pik döküm kaide ve motor-pompa irtibatını sağlayan kayış-kasnak sistemi ile pompalar, darbelere ve aşırı yüklenmelere karşı korunmuştur.

Dairesel olarak ayrılabilen çift parçalı salyangoz tasarımı sayesinde kauçuk salyangoz astarları ve pompa çarkı kolay ve çabuk değiştirilir. Ayrıca, isteğe bağlı olarak verilen, kaide altındaki kaydırılabilir çelik şase sayesinde salyangozun yerinden sökülmeden açılıp kauçuk astarlar ile çark değişimi daha da kolay ve çabuk yapılabilir.

Özellikler :

• Standart Bağlantı Flanşları EN 1092-2 PN0-16,

• İstenirse ANSI B16 Class 150 flanş uygulaması yapılır,

• Kesintisiz 24 saat çalışma,

• Kolay bakım,

• Hızlı, kaliteli ve ucuz yedek parça (kauçuk veya Ni-Hard) temini.

YEDEK PARÇA LİSTESİ