VANALAR

PİNÇ VANALAR

Pinç vanalar açma kapama amacı ile birlikte genellikle debi kontrolü için kullanılır. Vananın birincil elemanı olan kauçuk gömlek, genelde tam silindirik yapıda uçlarında sabitleme amaçlı flanşları olan kauçuk bir boru parçası olduğundan, diğer vanalardan daha yüksek akış katsayısı (Kv), ile daha düşük kayıp katsayısı (ç), sayesinde akış kontrolü için çok uygundur.

Vananın en hayati ve önemli elemanı olan özel kauçuk gömlek, yüksek aşınma şartlarında da başarı ile iş görür.

Pinç vanalar; daha düşük basınçlarda çalışan açık kasalı (karkaslı) ve daha yüksek basınç uygulamaları için kapalı gövdeli olmak üzere iki tipte üretilmektedir.

Pinç vanada kauçuk gömlek, ucunda özel pabuçlu vidalı mil ile kapatılıp açılarak akış debisi hassas şekilde ayarlanabilir. Pinç vanalar hem kapalı tip aluminyum/sfero döküm gövdeli, hem de açık tip çelik kasalı olarak değişik çaplarda üretilir.

Pinç vanalar elle kumanda edilebildiği gibi PLC kontrollü havalı tahrik sistemi ile çalıştırılıp, örneğin, proseslerde seviye kontrollü akışı sağlamak için kullanılır. İstek üzerine elektrikli otomasyona uygun pinç vanalar üretilmektedir.

Özellikler

Pinç vanalar DN65 - DN600 çaplarında üretilir,

Çaplarına göre 1,5 - 10 bar arası çalışma basınçlarında kullanılır,

Kesintisiz 24 saat çalışma,

Kolay bakım,

Hızlı, kaliteli ve ucuz yedek parça temini,

YEDEK PARÇA LİSTESİ